הכירו את שלבי הפעולה מרגע קבלת צו פינוי מהוצאה לפועל


הליך פינוי דייר או שוכר סרבן מדירה מוגדר כסכסוך אזרחי, בשל כך המשטרה אינה מתערבת, אלא אם נעשתה עבירה פלילית כלשהי (כמו פלישה בכוח ו/או פינוי בכוח למשל).

 

הדרך החוקית לפינויו של פולש או שוכר סרבן מורכבת משני שלבים: הראשון פתיחה בהליך משפטי בכדי לקבל פסק דין מטעם בית משפט הקובע כי יש לפנות את הנכס.
עם קבלת פסק הדין יש לגשת להוצאה לפועל לפתיחת תיק וקבלת הודעת פינוי למסירה.

עתה מגיע החלק השני -  ביצוע פינוי בפועל על ידי הוצאה לפועל או על ידי חברת ביצורית, המחזיקה בבעלי תפקיד המאושרים לכך מטעם משרד המשפטים.

 

נדגיש, זו היא הדרך היחידה לפינוי שוכר בישראל כחוק. כל נקיטת אמצעי אחר יחשב כעשיית 'דין עצמי' דבר המהווה עבירה על החוק ועלול לגרור הסתבכות גדולה ביותר עבור בעל הנכס כן סיכון עצמי.

 

בכל אחת מהדרכים המצוינות לקיום הצו יישא בעל הנכס בעלויות הפינוי. לאחר מכן באמצעות הליך משפטי נוסף ניתן להשית על החייב את כל ההוצאות שנגרמו לבעל הנכס לצורך ביצוע הפינוי.  

 

באם תיבחרו לבצע את הפינוי בפועל באמצעות חברת ביצורית  הדבר יקנה לחברה ההזמנות להציע לשוכר או לפולש פינוי בהסכמה, אשר יוביל לחיסכון כספי משמעותי וזמן רב הן לבעל הנכס והן למניעת עוגמת נפש גדולה לשוכר או הפולש ויקצר את מועד הפינוי.

 

כמו כן, חברת ביצורית תמצא בקשר רציף עם בעל הנכס ותוודא כי ההליך מבוצע בהתאם להוראות החוק ולשביעות רצונו.שלבי ביצוע פינוי נכס:

1.    שיח עם בעל הנכס – למידת המקרה

2.    ביקור ראשון בנכס, בדיקת הסיכונים צפויים בעת הפינוי והאמצעים הלוגיסטיים הנדרשים לביצועו.

3.    קידום הצעה לפינוי מרצון של הפולש / הדייר

4.    תיאום גורמים נדרשים על פי חוק לביצוע הפינוי לדוגמה: משטרה, רווחה, ווטרינריה, הובלה ואחסון, מנעולנים, צוות בינוי ועוד.

   5.    ביצוע הפינוי כפי שנקבע בצו ההוצאה לפועל


 

בניית אתרים 2all